Olivovník

Olivovník európsky známy tiež ako „strom zdravia“, je jedným z približne 400 druhov rastlín patriacich do čeľade olivovníkovitých, ktoré sa zvyknú ďalej deliť na ďalšie poddruhy a odrody.

Viac ...

Trachycarpus Wagnerianus

Je krásna dekoračná palma - zakrpatená odroda Trachycarpusu fortunei, ktorá má o niečo menšie listy a výšku, ale o to krajší vzhľad a vysokú pevnosť a odolnosť voči vetrom.

Viac ...

Trachycarpus fortunei (Trachykarp konopný)

Dorastá do výšky 7 až 11 metrov. Pochádza z Himalájí, kde bývajú silné mrazy a dlhé obdobia chladu, takže je už od prírody veľmi odolná voči vysokým mrazom.

Viac ...

Chamaerops humilis (Palmička nízka)

Je to jediná pôvodná európska palma, ktorá rastie v okolí Stredozemného mora. Je suchomilná a pomerne nenáročná na pestovanie. Dorastá do výšky troch až štyroch metrov a väčšinou vytvára viac kmeňov s rôznou výškou. U nás je skôr známa ako izbová rastlina, ale môže sa pestovať aj vonku.

Viac ...

Yucca Rostrata

Yucca Rostrata, druh Juky, ktorá pochádza z Mexika a dorastá až do výšky 4 metrov! Táto Juka je taktiež odolná voči mrazu až do -22°C. Dlhé listy, ktoré sú zakončené ostrou špičkou sú sfarbené do sivo zelenej farby a tvoria mohutnú korunu.

Viac ...

Dasilirion Serratifolium

Dasylirion Serratifolium pochádza z Mexica zo štátu Oaxaca. Dospelá rastlina dorastá do výšky 1,5 až 2 metre. Jeho latinský názov „serratifolium“ (pílovitý) získal podľa svojich listov, ktoré sú po celej svojej dĺžke ohraničené ostrými hrotmi. Jeho ideálne umiestnenie je na priamom slnku.

Viac ...

Strelícia kráľovská (Strelizia reginae)

Exotické krásky strelície sú rastliny pochádzajúce zo subtropických a tropických oblastí južnej Afriky. Ide o blízkych príbuzných banánovníkov, ktorým sa podobajú vzhľadom svojich kožovitých listov. Kvitnú nádhernými, neobvykle tvarovanými kvetmi, ktoré môžu byť veľké až 15 centimetrov.

Viac ...

Ficus Microcarpa (Figovník maloplodý)

Pôvodne rastie tento druh figovníka v niektorých častiach Ázie. Na prirodzených stanovištiach dosahuje výšku až 20 m. V byte sa tohto extrému obávať nemusíte. V Európe sa malé rastliny na predaj pestujú vo veľkom v Holandsku. Sem sú prinesené z Ázie, kde z nich záhradníci dopestujú atraktívne stromčeky v podobe bonsajov.

Viac ...

Banánovník

Pre nás exotická rastlina sa pomaly stáva súčasťou interiérov a zimných záhrad. Banánovník je oprávnene rekordérom, predstavuje totiž najmohutnejšiu bylinu sveta. Mohutná nie je len rastlina, ale aj samotný kvet, ktorý je jedinečný. Ide o rýchlo rastúcu rastlinu, ktorá sa vyznačuje pevnou koreňovou sústavou, obrovskými listami a steblom, ktoré je pomerne tenké. 

Viac ...

Figovník

Figovník obyčajný (Ficus carina) je ker, ktorý pochádza zo subtropických oblastí východnej a západnej Ázie. Vzhľadom pripomína malý strom, ktorý vyrastá do výšky 3 - 5 m, v prirodzených podmienkach môže dosiahnuť i dvojnásobok  tejto výšky.

Viac ...

Citrus

Citrusy sú vždyzelené, teplomilné subtropické až tropické rastliny. Pochádzajú z krajín juhovýchodnej Ázie, kde sa im darí celoročne pri vysokých teplotách a vysokej vlhkosti vzduchu.

Viac ...

Vinič

Vinič pochádza z údolia riek Eufrat a Tigris, kde sa už pred tisíckami rokov vyrábalo hroznové víno. Trvalo veľmi dlho, kým sa vinič rozšíril po celom svete.

Viac ...

Granátovník

Granátovník púnsky má napriek svojmu názvu pôvod v krajinách Orientu, ako je Irán, Afganistan a Himaláje. Odtiaľ sa rozšíril do Stredomoria a neskôr do celého sveta.

Viac ...