trachycarpus Wagnerianus

Rady a návody na pestovanie

Je krásna dekoračná palma - zakrpatená odroda Trachycarpusu fortunei, ktorá má o niečo menšie listy a výšku, ale o to krajší vzhľad a vysokú pevnosť a odolnosť voči vetrom.

Trachycarpus Wagnerianus

Je krásna dekoračná palma – zakrpatená odroda Trachycarpusu fortunei, ktorá má o niečo menšie listy a výšku, ale o to krajší vzhľad a vysokú pevnosť a odolnosť voči vetrom.

Pestovanie:

Palma má o niečo pomalší rast. Má ysokú odolnosť voči mrazom, preto je vhodná na pestovanie aj v našich podmienkach.

Umiestnenie:

Ako jedna z mála paliem už od malička znesie priame slnečné svetlo, ale zároveň sa dokáže prispôsobiť aj veľmi slabej intenzite svetla. V našich podmienkach odporúčame umiestniť na veľmi slnečné miesta.

Teplota:

Odolnosť listov voči mrazom je až – 12 °C a odolnosť kmeňa voči mrazom až – 18 °C. Na zimu ju ale kvôli omrznutiu listov odporúčame zazimovať.

Zalievanie

V letných mesiacoch vyžadujú vysokú dávku zálievky. Pri teplotách okolo 25 ° C je vhodné zalievať Trachycarpus denne. Pri teplote okolo 20 ° C a menej, Trachycarpusy toľko vody nespotrebujú, ak však svieti na palmy celý deň slnko, aj mierna zálievka je potrebná. Preschnutie substrátu dokáže palmu zničiť. Počas zimných mesiacov či je v pôde ale i v kvetináči, je zálievka veľmi individuálna. Pri teplote 0 až 5 ° C stačí rastlinu zalievať 1x za jeden až 2 mesiace.